Haradinaj në Junik, poston foto në odën ku dikur ulej ambasadori amerikan

schedule20:18 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 20:18 - 1 Dhjetor, 2021

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar disa fotografi nga një vizitë në Junik.

Haradinaj shkruan se ky vend ka histori duke përmendur se në këtë odë dikur u prit ambasadori amerikan Richard Holbrooke.

“Juniku ka histori. Sonte me Sheh Xhemajliun dhe shumë miq e bashkëluftëtarë në odën që dikur priti ambasadorin Holbrooke. Faleminderit për mikpritjen Myrtë Shala”, ka shkruar Haradinaj.