Avantazhi nuk mjafton, VV-së i duhet raundi i dytë për të marrë Prishtinë

schedule12:06 - 18 Tetor, 2021

schedule 12:06 - 18 Tetor, 2021

Vijon numërimi i votave në Prishtinë. Deri më tani janë hapur 211 kuti nga 238 në total dhe në krye është Arben Bitia i Vetëvendosjes me 42.31% të votave. Pavarësisht se prin, atij do t’i duhet të shkojë në ruandin e dytë për të siguruar fitoren.

Rezultati deri më tani:

Arben Vitia – 42.31%

Përparim Rama – 29.28%

Uran Ismaili – 21.65%

Daut Haradinaj – 4.55%