Hansi Flick: Do të jetë e vështirë, por do të përpiqemi t’i “sqarojmë” gjërat që në fillim

schedule16:53 - 30 Nëntor, 2022

schedule 16:53 - 30 Nëntor, 2022

Trajneri i Gjermanisë, Hansi Flick ka folur në konferencën për shtyp, përpara ndeshjes së fundit të fazës së grupeve, të “Katar 2022”, përballë Kosta Rikës, nga ku konfirmoi se të gjithë lojtarët janë të aftë për hyrë në fushë.

“Unë i kam të gjithë lojtarët të aftë dhe të aftë për të hyrë në fushë. Sani tani është i aftë për të luajtur që në fillim. Havertz nuk ishte atje me Spanjën sepse kishte një të ftohtë, jo sepse nuk u llogarita për paraqitjen e tij kundër Japonisë. Fullkrug? Do të shohim nëse ai do të luajë nesër”,- u shpreh Flick, gjatë konferencës.

Ndërkaq, i pyetur nga gazetarët nëse Gjermania do të luajë për rezultat të thellë kundë Kosta Rikës, Flick nuk i nënvlerësoi kundërshtarët dhe tha se “pancerat” do të përpiqen t’i “sqarojnë” gjërat që në fillim të lojës edhe pse do të jetë e vështirë.

“Do të ishte mendjemadhësi të supozohej se do të shënojmë tetë gola. Ne duhet t’i kushtojmë respektin e duhur Kosta Rikës. Pasi pësuan shtatë gola ndaj Spanjës, ata treguan aftësinë e tyre mbrojtëse kundër Japonisë. Le të shkojmë të luajmë ndeshjen, ne duam të përpiqemi dhe të sqarojmë gjërat. menjëherë, edhe pse e dimë se do të jetë e vështirë”,- tha Flick. /i.m /abcnews.al