Haaland për Ronaldon: Do të doja të takoja Cristiano-n dhe të them se falë tij u bëra futbollist

schedule16:30 - 6 Tetor, 2022

schedule 16:30 - 6 Tetor, 2022

Erling Haaland po shkatërron Premier League dhe Champions League, a e dini kush është idhulli i tij?

Në vitin 2020, kur norvegjezi sapo ishte transferuar në Borussia, ai u pyet për këtë, shkruan abcnews.al.

Dhe këtu është përgjigja:“Do të doja të takoja Cristiano Ronaldon dhe të them se falë tij u bëra futbollist. Ai ka qenë gjithmonë një model për mua”.

Së fundmi, Cit i Haaland mposhti United e Ronaldos 6-3, nuk dihet nëse Erling ka mundur të komunikojë me idhullin. /G.D abcnew.al/