Guindo: Te Skënderbeu nuk më besuan, goli ndaj Partizanit ishte i rregullt

19:33 | 22/02/202019:330

Sulmuesi i Bylisit, Saliou Guindo, shënoi golin e barazimit 2-2 kundër Partizanit, një gol “fantazmë”. Pas ndeshjes, 23 vjeçari foli për Supersport, aty ku tha se goli i tij është i rregullt, si dhe preku aventurën e tij te Skënderbeu.

“Jam shumë i lumtur që shënova, që i dhashë një pikë skuadrës në një ndeshje kaq të rëndësishme. E dinim ndaj kujt skuadër po luanim, ishte një pikë e rëndësishme.

Goli? Për mua, shikoni pamjet, topi e ka kaluar vijën. Këmba e Belicës është e futur brenda, për mua është gol. Siç e dini, futbolli ka të bëjë me shanset që të japin dhe me besimin që të tregojnë. Për mua ishte shumë e vështirë, shkova vonë te Skënderbeu dhe nuk isha mirë fizikisht. Kisha dhe rivalë si Krasniqi dhe Otto John”, tha Guindo./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono