Guindo braktis Bylisin, ka pretendime për kontratën

schedule17:07 - 3 Qershor, 2020

schedule 17:07 - 3 Qershor, 2020

Saliou Guindo ka braktisur skuadrën e Bylisit, me pretendimin se kontrata i ka përfunduar me 31 maj. Sulmuesi kryesor i skuadrës së Dovedan nuk është as në stol me ballshiotët, ndërkohë që në klub shprehen sipas Supersport se lojtari nga Mali është nën kontratë.

Guindo ishte shënuesi kryesor i Bylisit deri në këto momente, me 10 rrjeta të tundura. Me largimin e tij ai ua ka prishur planet ballshiotëve.

Për këtë ndeshje Mozzone luan titullar dhe shpresohet që të gjendet një zgjidhje me Guindo, i cili ka shkëputur për momentin çdo kontakt me drejtuesit. /abcnews.al