Gruaja me thonjtë më të gjatë në botë thyen rekordin Guinness

schedule09:14 - 8 Gusht, 2022

schedule 09:14 - 8 Gusht, 2022

Një grua nga Minesota, thonjtë e së cilës kanë një gjatësi të kombinuar prej 13 metër iu dhanë dy tituj të Rekordeve Botërore Guinness.

Diana Armstrong fitoi rekordin për thonjtë më të gjatë në një palë duar femrash pasi Rekordet Botërore Guinness verifikuan gjatësinë e thonjve të saj.

Armstrong, e cila ka rritur thonjtë e saj për më shumë se 25 vjet, tha se thoi i saj më i gjatë është gishti i madh i djathtë, dhe më i shkurtri i saj është ai i treti në këmbë.

Fituesja tha se ajo fillimisht filloi të rriste thonjtë e saj pasi vajza e saj, Latisha, vdiq nga një atak astme në moshën 16-vjeçare.

“Ajo ishte e vetmja që m’i krijoi thonjtë. Ajo i lustroi ato dhe i lau për mua,” tha Armstrong për Guinness World Records. “Ajo m’i bëri thonjtë atë natë më parë. Ne ishim zgjuar gjithë natën, kështu që unë thjesht nuk mund t’i prisja thonjtë pas kësaj.”/abcnews.al