Gruaja largohet nga shtëpia me vajzën e mitur, burri i drejtohet policisë në Lushnje

schedule10:26 - 18 Mars, 2023

schedule 10:26 - 18 Mars, 2023

Një grua nga Babunja e Lushnjes është largua nga banesa së bashku me vajzën e mitur nga banesa. Ndërkohë burri i është drejtuar policisë dhe si pasojë, 43-vjeçarja po procedohen në gjendje të lirë.

“Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të DVP Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen M. S., 43 vjeçe, banuese në Babunjë, pasi ka bërë kallëzim bashkëshorti i saj se kjo shtetase, në mënyrë të kundërligjshme, është larguar nga banesa, së bashku me vajzën e tyre 17 vjeçe.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e Policisë./abcnews.al