Gruaja fiton dy çmime me mbi 30 mijë dollarë në 2 muaj me të njëjtat numra

schedule12:44 - 18 Korrik, 2022

schedule 12:44 - 18 Korrik, 2022

Një fanse e lojës virtuale të garave me kuaj Racetrax, Lottery Maryland fitoi çmimin e saj të dytë prej 30,946 dollarë në dy muaj, duke vendosur të njëjtin bast për të njëjtët kuaj.

Banorja 51-vjeçare e Hyattsville tha se zyrtarët e Lotarisë së Maryland-it 11, 10 dhe 12 përfaqësojnë bastin e saj të preferuar dhe në maj kombinimi i dha asaj një çmim prej 30,946 dollarë.

“Unë kam luajtur me to që atëherë, një ose dy herë në javë,” tha lojtarja.

Gruaja tha se kishte një “ndjenjë” të martën në mëngjes se ishte koha e duhur për të vënë një bast tjetër, kështu që bleu një biletë nga stacioni Sunoco në Kenilworth Avenue.

Ajo tha se nuk po i kushtonte vëmendje garës, por arkëtari vuri re se numrat e saj po dilnin.

“Unë nuk po i shikoja garat, kështu që kur ai thirri, u trondita. 30,946 dollarë përsëri? Fillova të kërceja lart e poshtë”, 51-vjeçarja.

Fituesja shtoi se ajo dhe bashkëshorti i saj janë në proces të gjetjes së një shtëpie të re.

“Kjo fitore do ta bëjë paradhënien tonë pak më mbresëlënëse,” tha ajo për çmimin./abcnews.al