Griezmann: E dinim që do vuanim, Shqipëria e vështirë. Duam triumfin në Euro 2020

schedule09:52 - 18 Nëntor, 2019

schedule 09:52 - 18 Nëntor, 2019

Antoine Griezmann zhvilloi një ndeshje super kundër Shqipërisë. Sulmuesi dhuroi asistin e golit të Tolissos dhe më pas shënoi vetë për të vulosur fitoren. 28-vjeçari ka analizuar fitoren 0-2 në Tiranë në një prononcim për UEFA.com.

Lojtari i Barcelonës nuk shënonte prej muajit qershor me “Gjelat”. Griezmann vlerëson shumë kuqezinjtë e Rejës, fitoren e ndeshjes dhe nuk e fsheh objektivin e fitimit të Europianit të vitit 2020.

Ishim të qartë se do të vuanim kundër Shqipërisë dhe se do të ishte një ndeshje e ashpër. U treguam të aftë që shënuam në pjesën e parë. Ishte një fitore e rëndësishme kundër një kundërshtari të vështirë. Duam të paraqitemi sa më mirë në Europian dhe objektivi është fitimi i këtij kompeticioni“, përfundon një ndër lojtarët kryesorë të kampionëve të botës. /abcnews.al