Greqia teston “bishën” me katër rrota që merr para çdo lloj terreni

schedule19:31 - 7 Shtator, 2021

schedule 19:31 - 7 Shtator, 2021

Forcat ushtarake greke kanë testuar një automjet të blinduar në terrene ujore dhe tokësore për të provuar performancën e tij.

Mes datave 1 dhe 3 shtator, automjeti u transferua në qendrën e trajnimit të ushtrisë helene, në Avlona të Atikës duke demonstruar fuqinë e tij para përfaqësuesve të ushtrisë, forcave ajrore, marinës, policisë dhe brigadës së zjarrfikësve.

Automjeti lëvizi në të gjitha llojet e terrenit dhe kapërceu lehtësisht çdo pengesë në tokë dhe ujë duke treguar gatishmëri dhe performancë të lartë.

Ai u testua edhe në asfalt për aftësitë e rritjes së shpejtësisë, frenimit dhe shmangies së pengesave të papritura. m.v/abcnews.al