Greqia regjistron 489 raste të reja me Covid dhe 15 humbje jete në 24 orë

schedule17:03 - 24 Qershor, 2021

schedule 17:03 - 24 Qershor, 2021

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 489 raste të reja me koronavirus dhe 15 humbje jete.

Numri total i të infektuarve në Greqi shkon në 419,909, prej të cilëve 51.2% janë burra. Ndërsa, bazuar në rastet e konfirmuara në 7 ditët të fundit, 38 ishin persona që kishin udhëtuar jashtë kurse 595 të tjerë ishin raste kontakti.

Sa i përket rasteve fatale, bilanci total i viktimave shkon në 12,613. Prej tyre, 95.2% kishin sëmundje shoqëruese ose/dhe ishin mbi 70 vjeç. /abcnews.al/