Gramsh/ Po kulloste bagëtitë, bie në humnerë 45-vjeçari

schedule12:22 - 7 Prill, 2018

schedule 12:22 - 7 Prill, 2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Lemnysh të Gramshit. Arben Jonuzi 45 vjeç, baba i dy fëmijëve me banim në këtë fshat, ka humbur jetën ndërsa ka rrëshqitur dhjetra metra në një greminë të thepisur.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar policia dhe zjarrfikësit, të cilët po përpiqen të nxjerrin prej andej trupin e pajetë. Por e kanë mjaft të vështirë për shkak të terrenit të thepisur.

Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, i ndjeri ka qenë duke ushqyer bagëtitë në mal kur ka rrëshqitur në greminë. Operacioni për nxjerrjen e trupit vazhdon./abcnews.al