Grammy Awards 2020, shihni veshjet më të bukura të ceremonisë

12:05 | 27/01/202012:050

62-të vjetori i Grammy Awards është festivali ku artistët vlerësohen me çmimet më të mëdha- dhe veç kësaj tapeti i kuq si çdo vit tjetër shkëlqeu nga arstistët me veshjet e tyre mahnitëse.

Por veç momenteve të bukura duhet të theksojmë se këtë viit Grammy u dominua nga trishtimi, për tragjedinë e vdekjes së Kobe Bryant, të cilës Lizzo i ka kushtuar ceremoninë.

Nuk mund të fillonte ndryshe edicioni i 62 i Grammy Awards 2020, që zhvillohet pikërisht në Staple Center ku për vite me radhë ka luajtur edhe legjenda e Nba, që vdiq në moshën 41 vjeçare, pas një aksidenti me helikopter.

Veshjet më të bukura:

1.Cardi B

 

2.Ariana Grande

 

3.Dua Lipa

 

4.Alicia Keys

 

5.Rosalia

 

6.Lizzo

 

7.Grace Elizabeth

 

8.Gwen Stefani

 

9.FKA Twigs

 

10.Billie Eilish

 

11.Nicole Scherzinger

 

12. Bebe Rexha

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono