Gjykimi për Weinstein, aktorja Annabella Sciorra: Abuzoi në shtëpinë time

schedule10:36 - 24 Janar, 2020

schedule 10:36 - 24 Janar, 2020

Dëshmia e parë e njërës prej viktimave të producentit amerikan: Ai ishte aq i neveritshëm sa fillova të dridhem dhe pata reagime të çuditshme, ishte sikur të kisha një krizë “. Mbrojtja deklaroi se ishte e gjitha një mashtrim.

 

 

Gjyqi i ish mbretit të Hollivudit Harvey Weinstein, i akuzuar për dhunë seksuale ndaj dy grave, vazhdoi në New York me dëshminë e parë dramatike të njërës prej viktimave të tij të shumta, aktoren amerikane Annabella Sciorra, e njohur në veçanti për të rolin e saj në ‘Sopranos’.

Faktet kthehen shumë larg në kohë për të vërtetuar krimin e kryer nga Harvey Weinstein, producent amerikan i filmit hollivudian, dhe prokurorët synojnë të përdorin një nga dëshmitaret-viktima për të forcuar akuzën e tyre ndaj abuzusit seksual.

Annabella Sciorra tha se ajo e takoi Weinstein kur ishte në fillimet e saj si aktore dhe ai ishte një producent i ri. Gjatë katër viteve të ardhshme, ajo mori disa dhurata të turpshme. Pastaj një mbrëmje, ajo tha, pas një darke me miqtë në një restorant, Weinstein e shoqëroi shtëpinë e saj në Manhattan dhe e përdhunoi atë, midis fundit të 1993 dhe fillimit të 1994./abcnews.al