Gjykata rikthen në burg Lulzim Berishën

schedule16:04 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 16:04 - 7 Dhjetor, 2021

Gjykata e Lartë ka vendosur rrëzimin e vendimit të lirimit me kusht për Lulzim Berishën duke kërkuar rikthimin në burg.

Gjykata e liroi me kusht 7 dhjetor 2016. Me vendim të Gjykatës së Apelit ai ishte dënuar me 25 vjet burg dhe i kishin mbetur edhe 5 vjet për të shlyer.

I njohur si “koka” e bandës së Durrësit, Berisha u lirua me kusht, por Gjykata e Lartë vendosi rikthimin e tij në burg./ Abcnews.al