Gjykata pranon kërkesën, ish-sulmuesi i Juventusit lë qelinë

schedule21:22 - 13 Maj, 2022

schedule 21:22 - 13 Maj, 2022

Fabrizio Miccoli ka lënë qelinë. Ish-sulmuesi i Juventusit dhe Palermos ka dalë nga burgu dhe dënimi i tij është kthyer në shërbim social.

Miccoli, i cili vjet për pak kohë ishte edhe pjesë e Dinamos në Kategorinë e Parë, ishte dënuar më parë për “zhvatje me metoda mafioze” me tre vite e tre muaj burg.

Dënimin ai nisi ta kryente nga 24 nëntori i vitit të shkuar, ndërkohë që Gjykata e Venecias e mori parasysh kërkesën që bëri avokati i Miccolit. / abcnews.al