Gjermania “djeg” Bjellorusinë, kualifikohen edhe Kroacia e Austria

schedule22:54 - 16 Nëntor, 2019

schedule 22:54 - 16 Nëntor, 2019

Janë mbyllur gjashtë sfidat e vlefshme për kualifikueset UEFA Euro 2020, që startuan në orën 20:45. Gjermania ka shkatërruar 4-0 ekipin e Bjellorusisë, duke marrë tri pikët e radhës.

Pas 7 ndeshjesh, gjermanët kanë 18 pikë dhe janë zyrtarisht të kualifikuar. Kroacia ka fituar me përmbysje 3-1 kundër Sllovakisë dhe, njëjtë si Gjermania, është zyrtarisht pjesë e Euro 2020.

Kroatët kanë 17 pikë pas 7 ndeshjeve të para, 5 më shumë se vendi i dytë.

Polonia ka mposhtur 1-2 Izraelin, ndërsa Austria s’e pati të thjeshtë ndaj Maqedonisë së Veriut, por fitoi 2-1 dhe u kualifikua./abcnews.al