Gjashtë nga Barça në listën e Luis Enrique, por pa Ansu Fati apo Marcos Alonso

schedule18:52 - 16 Shtator, 2022

schedule 18:52 - 16 Shtator, 2022

Luis Enrique ka zbuluar listën e skuadrës për dy ndeshjet e fundit para Kupës së Botës kundër Zvicrës dhe Portugalisë, nga Liga e Kombeve. Risitë kryesore kanë qenë ato të Borja Iglesias dhe Nico Williams.

Në kyçin e Barçës, pesë fiks: Jordi Alba, i cili është ende në listë pavarësisht se ka humbur rëndësinë me Xavi Hernandez, Sergio Busquets, Ferran Torres, Pedri, Gavi dhe Eric Garcia.

Nga ana tjetër, dy lojtarët Ansu Fati dhe Marcos Alonso, të cilët ishin në telefonatën e fundit të shtatorit, por këtë herë kanë mbetur jashtë, shkruan abcnews.al.

Më befasuesi është sulmuesi. Ansu nuk luajti asnjë minutë herën e fundit me kombëtaren, por kishte një plan për ta bërë këtë në këtë. Nga ana tjetër, Luis Enrique ka preferuar të zgjedhë emra të tjerë edhe pse ata nuk kanë një rol joproporcional në skuadrën e tij si Marco Asensio, i cili ka luajtur vetëm 43′ për 194 të skuadrës së të rinjve të Barçës.

Në rastin e Marcos Alonso, ai pothuajse nuk ka luajtur këtë sezon. Lojtari i Barcelonës pati disa minuta kundër Cadiz, por ai tashmë luajti të gjithë ndeshjen kundër Bayern Munich. /abcnews.al/