Gazprom rifillon furnizimin me gaz për Italinë

schedule09:20 - 5 Tetor, 2022

schedule 09:20 - 5 Tetor, 2022

Kompania ruse e energjisë Gazprom se është gati të rifillojë eksportet e gazit përmes Austrisë, kryesisht në Itali.

Gazprom në njoftimin e tij siç raportohet shtoi se kompania dhe klientët e saj italianë kanë gjetur një zgjidhje për shitjen e gazit natyror pas ndryshimeve rregullatore të bëra në Austri. /abcnews.al