Gazeta “AS” plas “Bombën” Lewandowski pranon kalimin tek klubi spanjoll

schedule11:00 - 16 Tetor, 2021

schedule 11:00 - 16 Tetor, 2021

Ende pa filluar merkatoja qarkullojnë lajme të ndryshme kalimesh nga shumë klube të mëdha.

Një tjetër lajm “ bombë” ka ardhur nga “AS” për një transferim të mundshëm në Spanjë.

Sipas prestigjozes “AS”, Robert Lewandoski i ka thënë “PO” klubit spanjoll Real Madrid.

Një nga pretendentët kryesorë për fituesin e topit të artë, duket se dëshiron largimin nga Bayern Munich dhe të nisë një aventurë të re jashtë “Bundeslig-ës”.

“Los Blancos” po planifikojnë një transferim të bomberit polak edhe pse të gjitha lajmet kohët e fundit kanë patur në fokus kalimin e Mbappe tek Reali. /abcnews.al