Garonin të vetëm, sa vota morën kandidatët e PD-së në Shkodër dhe Skrapar

schedule18:55 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 18:55 - 4 Dhjetor, 2022

Dega e Partisë Demokratike në Shkodër ka mbyllur procesin e numërimit.

Bardh Spahia i cili garonte i vetëm në Primare ka marrë 1386 vota pro, 6 kundër dhe 4 të pavlefshme.

Kështu ai do të jetë kandidat i PD-së, kundër atij të PS-së në zgjedhjet e ardhme vendore më 14 maj 2023.

Edhe në Skrapar është mbyklyr procesi i numërimit.

Eugen Mustafallari, garonte i vetëm në garë.

Gjithsej kanë votuar 156 nga 228 demokratë./Abcnews.al/