Gara për “Topin e Artë”, zbulohen pikët e Shqipërisë

schedule09:16 - 30 Nëntor, 2021

schedule 09:16 - 30 Nëntor, 2021

Revista, France Football ka përzgjedhur gazetarin e mirënjohur shqiptar, Besnik Dizdari për të votuar për “Topin e Artë”.

Dizdari mësohet ti ketë dhënë maksimumin, pra 6 pikë, mesfushorit italian të Chelsea, Jorginho. Me 4 pikë është vlerësuar Lionel Messi dhe pas tij vijnë Robert Lewandowski (3), Leonardo Bonucci (2) dhe Pedri (1).

Përvec lojtarit më të mirë, është votuar po ashtu edhe për portierin më të mirë jku Dizdari ka vlerësuar Donnarumman me 3 pikë, Martinez (2) dhe Mendy (1).

Pikët për Topin e Artë:

1-Jorginho (6)

2- Lionel Messi (4)

3- Robert Lewandowski (3)

4- Leonardo Bonucci (2)

5- Pedri (1)

Pikët për portierin:

1-Gigi Donnarumma (3)

2-Emiliano Martinez (2)

3-Edourd Mendy (1)  /abcnews.al