Gabimet në derbi priten t’i kushtojnë Rexhepit, Colella pritet të rikthejë Hoxhën mes shtyllave

schedule09:55 - 4 Tetor, 2022

schedule 09:55 - 4 Tetor, 2022

Bekim Rexhepit pritet t’i kushtojnë vendin e titullarit gabimet në derbi, me portierin që tashmë me shumë gjasa do të duhet të jetë një zëvendësues, pas humbjes 2-0 ndaj Tiranës.

Gabimi i tij në golin e parë të shënuar nga Redon Xhixha duket se ka mërzitur jashtë mase stafin, i cili tashmë po planifikon të rikthejë mes shtyllave Alban Hoxhën, për të rikthyer qetësinë dhe stabilitetin në skuadër me eksperiencën e tij.

Ish-kapiteni i demave do të riveshë edhe njëherë dorëzat e titullarit për të “kyçur” portën dhe për të rikthyer Partizani te rezultatet pozitive dhe kjo pritet të ndodhë që në përballjen e “Loro Boriçit” ndaj Vllaznisë ditën e premte duke nisur që nga ora 17:45. /f.a/abcnews.al