Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i kombëtares

schedule11:00 - 18 Nëntor, 2021

schedule 11:00 - 18 Nëntor, 2021

Një lajm i trishtë për futbollin shqiptarë, lajmi i ndarjes nga jeta të ish-kombëtares shqiptare të futbollit.

Vladimit Ajazi ish-lojtarë i Lokomotivës së Durrësit dhe të Kombëtares Shpresa, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçarë.

Ajazi punoi si zëvendëstrajner në ekipin e Lokomotivës dhe në kombëtare në kohën e Brigelit dhe trajner me ekipet e moshave, pasi vari dorezat në gozhdë.

Redaksia e ABC News i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të ish-futbollistit të kombëtares shqiptare, për këtë humbje të parakohshme. /f.a/abcnews.al