Futboll dhe muzikë, nesër “show” në “Air Albania Stadium”

11:53 | 09/01/202011:530

Nesër zhvillohet Ndeshja e Yjeve në “Air Albania Stadium” dhe spektakli nuk do të mungojë. Ish-lojtarë të njohur të Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë do të marrin pjesë në evenimentin e organizuar nga FSHF dhe Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë.

Prej ditësh është bërë zyrtare lista e 20 lojtarëve të “Golden Team Albania”, ndërkohë që tashmë bëhen të ditura edhe listat e Turqisë, Italisë dhe Greqisë. Bien në sy emra si Zambrotta, Zaccardo, Perrotta e Giggio De Biasi nga “axurrët”.

Lista e ish-lojtarëve që do të marrin pjesë

Te Greqi spikat Georgios Karagounis dhe një shqiptar, Metjon Braho. Rustu, Umit Karan dhe Hamit Altintop janë emrat që bien në sy në listën e Turqisë. Ndeshja nis në orën 18:00, teksa biletat kushtojnë nga 500 dhe 1000 lekë.

Përfitimet nga shitja e biletave do të shkojnë për të prekurit e tërmetit të 26 nëntorit. Muzikantët nuk do të mungojnë në këtë eveniment dhe jaë zbuluar emrat e tyre. Reperi nga Mitrovica, Mc Kresha, Dj Vin Veli dhe FINEM, janë të ftuarit e FSHF-së dhe ata që pritet të ndezin atmosferën përpara nisjes së ndeshjes mes yjeve të 4 kombëtareve. /abcnews.al

 

Të ftuarit special

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono