“Frymëmarrje” në Krujë, prej tre ditësh asnjë rast pozitiv me koronavirus

schedule09:47 - 26 Maj, 2020

schedule 09:47 - 26 Maj, 2020

Izolimi dhe masat e distancimit social duket se tashmë kanë sjellë sukses në Krujë ku për të tretën ditë radhazi në një ndër vatrat më të mëdha të koronavirusit në vend nuk është konfirmuar asnjë rast pozitiv.

Burime për Abc  Neës bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë bërë 22 teste, nga të cilët nuk është konfirmuar asnjë rast pozitiv.

Nga të dhënat e deritanishme nga Instituti i Shëndetit Publik, Kruja është një ndër qyteti i tretë pas Tiranës dhe Durrësit që ka numrin më të lartë të të infektuarve.

Deri më tani në ktujë janë 27 raste aktive me Covid 19./abcnews.al