Fruta të thata kontrabandë nga Maqedonia e Veriut, arrestohet 34-vjeçari në Pogradec

schedule11:23 - 23 Korrik, 2022

schedule 11:23 - 23 Korrik, 2022

Policia Kufitare ka goditur një rast të kontrabandës me mallra.

Drejtuesi i furgonit që transportonte mallrat e dyshuar të kontrabanduar është arrestuar, ndërsa bashkëpunëtori i tij është shpallur në kërkim.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Pogradec kanë ndaluar në fshatin Lin, Pogradec, shtetasin L. B., me mjetin furgon të markës “Ford”, në të cilin, gjatë kontrollit u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale dhjetëra kuti me fruta të thata, të cilat dyshohet të jenë futur kontrabandë nga Maqedonia e Veriut.

Në vijim të veprimeve procedurale, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. B., 34 vjeç, banues në fshatin Lin, Pogradec dhe shpallën në kërkim bashkëpunëtorin e dyshuar të tij, shtetasin I. G., 37 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec, për veprën penale “Kontrabanda me mallra të tjera”, kryer në bashkëpunim.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprime të mëtejshme./Abcnews.al/