France Football: 30 stadiumet më të zjarrta në botë

schedule10:48 - 16 Prill, 2022

schedule 10:48 - 16 Prill, 2022

Është hartuar renditja e stadiumeve më të zjarrta në botë.

30 Millerntor – St. Pauli

29 Parco dei Prinicipi – PSG

Olimpiku i 28-të i Rades – Esperance Tunis

Stadiumi 27 Omar Hamadi – MC Alger

26 Estadio Da Luz – Benfica

Stadion 25 Cracovii – Legia Varshavë

 

Stadiumi i 24-të Pedro Bidegain – San Lorenzo

Stadiumi i 23-të Olimpik – Romë

22 St. James’ Park – Newcastle

Stadiumi 21 Campeon del Siglo – Penarol

20  Stade Mohamed V – Raja Casablanca

 

 

19° Stadiumi Toumba – PAOK Selanik

Mestalla e 18-të – Valencia

Stadiumi 17 Sukru Saracoglu – Fenerbache

Stadiumi i 16-të Ndërkombëtar i Kajros – Al Ahly

Stadiumi i 15-të Geoffroy Guichard – Saint Etienne

Stadiumi i 14-të Vélodrome – Olympique Marseille

13 San Paolo – Napoli

12 De Kuip – Feyenoord

 

Turk Telekom – Galatasaray

Maracana e 10-të – Flamenco dhe Fluminense

 

9 San Mames – Atletico Bilbao

 

Stadiumi i 8-të Karaiskakis – Olympiakos

 

Arena e 7-të Vodafone – Besiktas

El Monumental – River Plate

 

Parku i 5-të Celtic

Stadioni i 4-të Rajko Mitic – Crvena Zvezda

Signal Iduna Park – Borussia Dortmund

Anfieldi i dytë – Liverpool

 

1 La Bombonera – Boca Juniors