FOTO/ Vajza e Guardiolës uroi të atin për kontratën e re dhe shpërtheu në rrjetet sociale

schedule11:43 - 28 Nëntor, 2022

schedule 11:43 - 28 Nëntor, 2022

Më 23 nëntor, Pep Guardiola zgjati kontratën me Manchester City. Trajneri spanjoll ka nënshkruar një marrëveshje deri në vitin 2025.

Pep mori drejtimin e Manchester City në vitin 2016. Nën drejtimin e tij, klubi fitoi 11 trofe, katër herë Premier League dhe Kupën e Ligës Angleze, dhe gjithashtu fitoi Kupën FA dhe dy herë Superkupën kombëtare. Në sezonin 2020/21, Man City arriti në finalen e Champions League, ku humbi nga Chelsea (0:1).

Menjëherë pas kësaj, vajza e tij 21-vjeçare Maria postoi në faqen e saj me fjalët “Nuk ka njeri më të mirë se ju, nuk ka njeri në nivelin tuaj).

Fansat menjëherë vërshuan faqen e Marias me pëlqime. /G.D abcnews.al/