FOTO/ Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve, ka rivalë të frikshëm

schedule18:46 - 16 Dhjetor, 2021

schedule 18:46 - 16 Dhjetor, 2021

Pas Kosovës, edhe Shqipëria ka mësuar kundërshtarët për edicionin e tretë 2022/23 të Ligës së Kombeve, në shortin që është hedhur në Nyon të Zvicrës.

Kuqezinjtë janë pjesë e Ligës B – kategoria e dytë e futbollit në këtë garë. Kjo e drejtë u fitua pas dominimit në grupin e Ligës C në edicionin e kaluar e tashmë do të kenë përballë kundërshtarë edhe më të fortë..

Shqipëria është hedhur në Grupin 2 të Ligës B dhe do të ketë punë me Izraelin, Rusinë dhe Islandën.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "ICELAND RUSSIA ISRAEL ALBANIA GROUP B2 UEFA NATIONS LEAGUE B B"

Shorti:

Liga A

Grupi 1: Austria

 

Grupi 2:

 

Grupi 3:

 

Grupi 4:

 

Liga B

 

Grupi 1: Armenia, Republika e Irlandës, Skocia, Ukraina

 

Grupi 2: Shqipëri, Izrael, Rusi, Islandë

 

Grupi 3: Mali i Zi, Rumania, Finlanda, Bosnja dhe Hercegovina

 

Grupi 4: Slloveni, Serbi, Norvegji, Suedi

 

Liga C

 

Grupi 1: Ishujt Faroe, Lituani, Luksemburg, Turqi

 

Grupi 2: Qipro ose Estoni, Kosovë, Greqi, Irlandë Veriore

 

Grupi 3: Kazakistani ose Moldavia, Azerbajxhani, Bjellorusia, Sllovakia

 

Grupi 4: Gjibraltar, Gjeorgji, Maqedonia e Veriut, Bullgari

 

Liga D

 

Grupi 1: Letonia, Andorra, Kazakistani ose Moldavia, Lihtenshtajni

 

Grupi 2: San Marino, Qipro ose Estoni, Maltë. /albeu.com/