FOTO/ Rikthehet bora në verilindje

schedule08:38 - 4 Prill, 2021

schedule 08:38 - 4 Prill, 2021

Përkeqësimi i kushteve të motit dhe ulja e temperaturave, ka risjellë reshjet e dëborës në verilindje të vendit.

Në zonat malore trashësia e borës varion nga 5 deri në 15 cm, ndërsa nuk janë raportuar probleme në qarkullim.

Por reshjet e borës u shoqëruan me erëra të forta dhe stuhi, duke shkaktuar mungesë të energjisë elektrike në disa zona mungon.

 

 

 

 

/abcnews.al/