FOTO-LAJM / Kryeministri Edi Rama me kollare “Revolution” në Kuvend

schedule13:01 - 30 Korrik, 2020

schedule 13:01 - 30 Korrik, 2020

Kryeministri Edi Rama njihet për pasionin e tij për veshjen dhe kombinimet e tij të shumta të ngjyrave.

Preferencë të veçantë shpreh gjithmonë me kollaren, me anë të së cilës ka tërhequr vëmendjen edhe sot.

Lexo edhe: Rama mesazh në Kuvend: Kur dëgjoj ambasadoren amerikane se ç’thotë nuk më vjen mirë!

Kësaj here, kishte zgjedhur një kollare ngjyrë blu me yje, ku shkruhej në gërma të qëndisura fjala “Revolution”, “Revolucion”.

Pak minuta para votimit në Kuvend të ndryshimeve Kushtetuese, përveç fjalës së gjatë për mbi 50 minuta në foltore, Rama iu lëshoi një mesazh kundërshtarëve politikë por edhe ambasadorëve ndërkombëtarë./abcnews.al