FOTO/ Këto janë të gjitha ndeshjet e ditës së sotme në Champions, spikat City-PSG

schedule08:39 - 24 Nëntor, 2021

schedule 08:39 - 24 Nëntor, 2021

UEFA Champions Leagua vazhdon edhe ditën e sotme me ndeshje shumë interesante, ku padyshim spikat ajo mes Manchester City-t dhe PSG.

Të dyja ekipet kyesojne grupin A, me “citizens” që mbajnë vendin e parë me 9 pike dhe “parisienët” në vendin e dytë me 8 pikë. Padyshim që kjo sfidë e sotme do të përcaktojë me shumë gjasa kokën  e grupin.

Një tjetër ndeshje interesante është ajo që do të luhet në Metropolitano mes Atletico Madridit dhe Milanit.

Spanjollët kanë ende shanse për vendin e dytë i cili mbahet nga Porto, në krahun tjetër Milanin edhe pse matematikisht ka shanse, duket thujse e pamundur kalimi në fazën tjetër. Këto janë të gjitha ndeshjet:

/abcnews.al