FOTO/ Ka aksione dhe te Sevilla, kush është fondi “777 Partners” që bleu Genoan

schedule08:25 - 23 Shtator, 2021

schedule 08:25 - 23 Shtator, 2021

Kanë mbetur edhe detajet e vogla që Genoa të shitet përfundimisht te fondi amerikan “777Partnerss”.

Enrizio Preziosi prej kohësh nuk po investonte në klub dhe kjo ka bërë që ai ta shesi përfundimisht ekipin.

Ndërkohë, zyrtarizimi pritet të realizohet zyrtarisht në tetor.


 Po kush është fondi  “777 Partners”?

“777 Partners është një kompani investimesh private me qendër në Miami e themeluar në 2015 që investon me një fokus të veçantë në shërbimet financiare dhe tashmë zotëron disa kompani sportive duke përfshirë ekipin e basketbollit London Lions dhe një kuotë aksionesh të vogla të Sevilla. /abcnews.al/