FOTO/ Festa Kombëtare e Egjiptit në Ambasadë, Meta shfaqet krah Kimit duke qeshur

schedule21:34 - 30 Qershor, 2022

schedule 21:34 - 30 Qershor, 2022

Presidenti i vendit Ilir Meta ka marrë pjesë në pritjen e Ambasadës së Egjiptit me rastin e Festës Kombëtare të këtij vendi. Në një postim në Twitter, Meta shfaqet në krah të ambasadores Kim. Të dy shihen duke qeshur.

“I gëzuar të merrja pjesë në pritjen e Ambasadës së Egjiptit, me rastin e Festës Kombëtare të këtij vendi mik, për të ndarë urimet më të mira për prosperitetin e popullit egjiptian dhe për Presidentin Alsisi Official. Të vendosur për të forcuar më tej lidhjet e forta historike e kulturore dhe marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira historike, politike, kulturore dhe njerëzore midis dy vendeve e popujve tanë”, shkruan Meta nw Twitter.

/Abcnews.al/