FOTO/ Efekti Rangnick, lojtarët paraqiten në seancën stërvitore

schedule14:12 - 30 Nëntor, 2021

schedule 14:12 - 30 Nëntor, 2021

Lojtarët e Manchester United kanë mbërritur në ditën e tyre të parë të stërvitjes që kur u konfirmua emërimi i Ralf Rangnick.

Gjermani, 63 vjeç, nënshkroi një marrëveshje gjashtëmujore për të zëvendësuar Ole Gunnar Solskjaer dhe më pas kaloi në katin e sipërm në një rol konsulence në Old Trafford. Dhe pasi lajmi u njoftua të hënën në mëngjes, lojtarët e United u kthyen në Carrington të martën me një shef të ri për të bërë përshtypje.

Cristiano Ronaldo, i sapoardhur nga mospërfillja e tij për Topin e Artë, u tund me Bentley-n e tij. Asi portugez u ndoq nga afër nga rojet e tij binjake të sigurisë duke e vëzhguar me vëmendje superyllin.

Marcus Rashford filloi të ngiste supermakinën e tij të re 390,000 £ Brabus GT Coupe Rocket 900 – një nga vetëm 24 në botë. Raphael Varane, ende jashtë me një problem në kofshë, u fotografua gjithashtu në terrenin stërvitor, duke rritur shpresat se ai mund të jetë i disponueshëm për t’u kthyer së shpejti. Dhe nuk kishte shumë buzëqeshje nga njerëz si Donny van de Beek, Fred, Dean Henderson, Aaron Wan-Bissaka, Scott McTominay, Diogo Dalot ose Alex Telles pas mbërritjes.

Rangnick ka krijuar një reputacion të jashtëzakonshëm si pionieri i gegenpressing dhe ka ndikuar me metodat e tij njerëz si Thomas Tuchel, Jurgen Klopp dhe Julian Nagelsmann. Megjithatë, duket se do të jetë Michael Carrick në krye për një ndeshje finale të enjten mbrëma. Kjo për shkak se çështjet e vizave të Rangnick janë ende të pazgjidhura.

Sky Sports thotë se menaxheri i ri është tashmë në Angli pasi ka mbërritur përpara se të hynin në fuqi rregullat e reja të udhëtimit Covid. Sapo t’i jepet leja e punës, ai do të ketë dritën jeshile për të filluar punën.

Një burim i United tha për Mail mbrëmë: “Ne po punojmë me qetësi dhe kujdes për të siguruar një vizë për Ralf në përputhje me të gjitha rregulloret dhe protokollet përkatëse.

“Këto janë procese që duhen ndjekur dhe ne po e bëjmë këtë sa më shpejt që të jetë e mundur”.

Carrick, si dhe Kieran McKenna dhe Mike Phelan, do të mbeten në stafin e United edhe pasi Rangnick të marrë drejtimin./h.ll/abcnews.al

al