FOTO/ Deputetët “shtrohen” në kafe para nisjes së Kuvendit, diskutojnë pa distancë

schedule11:11 - 25 Qershor, 2020

schedule 11:11 - 25 Qershor, 2020

Teksa PS mbajti “peng” nisjen e seancës plenare për shkak të mbledhjes së grupit parlamentar për të diskutuar për kreun e KLSH, deputetët pritën jashtë dyerve të Kuvendit për fillimin e saj.

Ata janë fotografuar në lulishten pranë pedonales, të grumbulluar dhe të ulur në karrige pa distancë nga njëri-tjetri.

LEXO EDHE: Debate në PS për kreun e KLSH, Braçe, Fino dhe Braho kundër zgjedhjes së Arben Shehut

Pritja e tyre vazhdoi, për shkak se në mbledhjen e PS po vijon debati kundër zgjedhjes së Arben Shehut të propozuar nga presidentit Ilir Meta për të drejtuar Kontrollin e Lartë të Shtetit.