FOTO/ CR7 iu hoq goli dhe penalltia u dha kur Ronaldo tashmë ishte zëvendësuar

schedule11:56 - 29 Nëntor, 2022

schedule 11:56 - 29 Nëntor, 2022

Në minutën e 54-të të ndeshjes me Uruguain, mesfushori i kombëtares portugeze Bruno hapi rezultatin. Bie në sy se fillimisht goli u regjistrua për sulmuesin Cristiano Ronaldo, por më vonë doli që lojtari 37-vjeçari nuk e preku me kokë topin. Edhe pse fotografia është shumë e qartë.

Në minutën e 93-të, Fernandes shënoi dy herë, duke shëndërruar në gol një penallti. Vetëm shikoni fytyrën e CR7, i cili ishte në pankinë kur arbitri tregoi pikën e bardhë.

Por CR7 ishte absolutisht sinqerisht i lumtur për Fernandes.

Të dy dukeshin të lumtur pas ndeshjes.