FOTO/ Bëm baba të të ngjaj, CR7 tregon muskujt së bashku me djalin e tij

schedule12:20 - 17 Maj, 2022

schedule 12:20 - 17 Maj, 2022

Cristiano Ronaldo shkoi në rrjetet sociale për të ndarë një foto duke pozuar së bashku me djalin e tij 11-vjeçar jashtë një dhomë krioterapie.

Cristiano Ronaldo Jr gjithashtu vesh fanellën numër 7 të veshur nga babai i tij në Manchester United, pas lëvizjes së tij në Old Trafford gjatë verës.

“Koha e rikuperimit me djalin tim”, ka shkruar Ronaldo si mbishkrimi i një fotoje që mori 10 milionë pëlqime në Instagram në vetëm 10 orë.

Në vitin 2020, Ronaldo shprehu besimin se djali i tij nuk ishte gati të bëhej një futbollist elitar për shkak të preferencave të tij ushqimore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

“Ne do të shohim nëse djali im do të bëhet një futbollist i madh, ai nuk është ende atje,” tha Cristiano në ceremoninë e Global Soccer Awards.

“Ndonjëherë ai pi Coca-Cola dhe Fanta dhe ha patatet e skuqura, dhe ai e di që nuk më pëlqen.

“Ndonjëherë i them djalit tim të zhytet në ujë të ftohtë për t’u rikuperuar pas një vrapimi në rutine dhe ai më thotë: “Babi, është shumë ftohtë atje”. Është normale, ai është 10 vjeç”./ h.ll/abcnews.al