Forumi për Paqen, Macron pret në takim Kurtin dhe Osmanin

schedule18:12 - 10 Nëntor, 2022

schedule 18:12 - 10 Nëntor, 2022

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur në një takim të përbashkët presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti të cilët po qëndrojnë në një vizitë zyrtare atje e ku do të marrin pjesë edhe në Forumin për Paqe.

Kreu i shtetit francez paraprakisht ka zhvilluar një takim me homologun serb, Aleksander Vuçiç.

Ende nuk dihet nëse do të ketë një takim trepalësh Kurti-Vuçiç-Macron. /abcnews.al/