Formacionet zyrtare Skënderbeu-Kukës/ Luhet vetëm për fitore, korçarët dhe verilindorët duan tre pikët

schedule17:30 - 23 Shtator, 2023

schedule 17:30 - 23 Shtator, 2023

Skënderbeu pret në Korçë Kukësin, në sfidën e vlefshme për javën e pestë të Superiores, me të dyja skuadrat që luajnë për tre pikët.

Korçarët vijnë pas dy humbjesh radhazi, duke rënë nga zona e “Final Four” dhe kështu kërkojnë fitoren në shtëpinë e tyre.

Nga ana tjetër, verilindorët ende nuk kanë arritur të grumbullojnë pikët e para këtë sezon dhe duan që ta bëjnë me një fitore ndaj Skënderbeut.

FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Alia, Prençi, Rabiu, Dumfur, Liço, Shaqe, Merlim, Frashëri, Rashica, Muharem, Nikaj.

KUKËSI: Tafas, Lamçe, Reçi, Zhongo, Mbarak, Basha, Hasaj, Momoh, Lala, Salami, Beshiraj./ h.ll/abcnews.al