Formacionet zyrtare Real Madrid-Inter, “luftë” për vendin e parë

schedule19:57 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 19:57 - 7 Dhjetor, 2021

Mbetet ende vendi i parë për t’u rrëmbyer dhe për rastin Real Madridi dhe Interi sjellin lojtarët shumë titullarë: Inzaghi preferon D’Ambrosio në vend të Dimarco, me Perisic në korsinë e majtë dhe Dumfries në korsinë e kundërt. Përballë çiftit të zakonshëm Lautaro-Dzeko, me Calhanoglu të thirrur për të shpikur. Më poshtë janë formacionet zyrtare të Real Madrid-Inter:

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Jovic, Vinicius Jr
Trajneri: Carlo Ancelotti.

INTER (3-5-2): Handanoviç; Skriniar, Bastoni, D’Ambrosio; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; L. Martinez, Dzeko.
Trajneri: Simone Inzaghi./h.ll/abcnews.al