Formacionet/ Laçi-Egnatia, kurbinasit për fitoren e parë sezonale

schedule13:34 - 16 Tetor, 2021

schedule 13:34 - 16 Tetor, 2021

Sfida tjetër e distës së sotme është Laçi-Egnatia. Sfidë që luhet në qytetin e Laçit.

Në këtë përballje dy skuadrat vijnë me humore të ndryshme, nga njëra ana kurbinasit nuk kanë arritur akoma fitoren e parë sezonale dhe do tentojnë ta bëjnë sot pikërisht kundër Egnatias.

Nga ana tjetër Egnatia vjen pas një fitoreje kundër Kastriotit dhe do kërkojë vazhdimësine e fitoreve.

 

Formacionet zyrtare:

Laçi: Dajsinani; Veliaj, Roganovic, Velkoski, Turkaj; Shehu, Deliu, Lushkja; Zarubica, Mazrekaj, Guindo

 

Egnatia: Puja; Ymeralilaj, Kacbufi, Krasniqi, Allmuça; Iseni, Krivanjeva, Bardis; Çyrbja, Imeri, Pedro Augusto

/abcnews.al