Formacionet e mundshme të supersfidës, Holandë-Turqi

schedule15:00 - 7 Shtator, 2021

schedule 15:00 - 7 Shtator, 2021

Sonte në mbërmje përballen Holanda dhe Turqia pr kualifikueset  “Katar 2022”.

Pas 5 ndeshjeve të zhvilluara në grupin G prin Turqia me 11 pikë, ndërsa Holanda është e dyta me 10 pikë aq sa ka edhe Norvegjia në vendin e tretë.

Tulipanët para tifozëve të tyre kërkojnë vetëm tre pikë, por dhe për të dalë si e parga e Grupi G.

Formacionet e mundshme:

Holanda: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Malacia; Wijnaldum, de Jong, Klaassen; Berghuis, Memphis, Gakpo.

 Turqia: Bayindir; Celik, Ayhan, Demiral, Muldur; Under, Yazici, Yokuslu, Calhanoglu, Karaman; Yilmaz.