Formacionet | Djimsiti ndjek Champions-in nga stoli, befason Zidane

schedule18:20 - 1 Tetor, 2019

schedule 18:20 - 1 Tetor, 2019

Berat Djimisti nuk është preferuar titullar nga Gasperini në sfidën e Champions League mes Atalantës dhe Shakthar Donetsk. Mbrojtësi kuqezi do ta ndjekë nga stoli këtë sfidë, pasi i është besuar treshes Palomino-Masiello-Toloi.

Në ndeshjen tjetër të orës 18:55, Real Madridi luan në shtëpi kundër Club Brugge. Zidane ka besuar me formacionin e tij, pasi ka ulur në stol të tri futbollistët brazilianë: Marcelo, Rodrygo dhe Vinicus Jr.

Të tre këta lojtarë kanë bërë mirë në kampionat, madje Rodrygo dhe Vinicius edhe kanë shënuar. Më poshtë, do të njiheni me formacionet zyrtare të dy sfidave:

CHAMPIONS LEAGUE

Atalanta – Shakhtar Donetsk  18:55

Real Madrid – Club Brugge   18:55