Forcat ruse bombardojnë një fshat në Mykolaiv, 2 të vrarë dhe 10 të plagosur

schedule13:50 - 14 Mars, 2022

schedule 13:50 - 14 Mars, 2022

Të paktën dy persona janë vrarë dhe 10 të tjerë kanë mbetur të plagosur gjatë bombardimeve të hënën në Snihurivka, një fshat në periferi të Mykolaiv, shkruan CNN

Tre civilë dhe shtatë personel ushtarak janë  plagosur dhe aktualisht ndodhen në spital.

Qyteti i Mykolaiv ka qenë nën sulmin e forcave ruse prej ditësh, të cilët po luftojnë për të marrë kontrollin e qytetit.

/abcnews.al