Foden: Kemi rënë dakord, shokët do bëhen të gjithë biondë nëse fitojmë Europianin

schedule22:38 - 20 Qershor, 2021

schedule 22:38 - 20 Qershor, 2021

Anglia është një nga pretendentët për të fituar titullin kampion Europe dhe nëse e bëjnë këtë do shohim një skuadër të mbushur me biondë. Phil Foden është qethur biond këtë verë dhe për mediet tregon se e gjithë Anglia do qethet si ai nëse fiton Europianin.

“I thashë ekipit se nëse fitojmë Europianin ata duhet të bëjnë të njëjtin model flokësh me mua dhe të gjithë pranuan. Shpresojmë ta fitojmë dhe të na shihni me të njëjtin model flokësh. Më parë e bëri Rumania dhe mund ta bëjmë edhe ne.

Do ishte qesharake. Modeliim si Gascoigne! Jo ishte zgjedhje personale. Më pëlqyen shumë flokët e Agueros dhe i kam thënë dhe Sterling se sua t’i qeth flokët ashtu”, u shpreh Foden. /abcnews.al