Florian Marku: Si një ëndërr të jem në Sky, Conor Benn s’më do afër

schedule10:42 - 8 Tetor, 2021

schedule 10:42 - 8 Tetor, 2021

Florian Marku ka konfirmuar një ditë më parë duelin e radhës, që do të zhvillohet në Ëembley më 20 nëntot. Të gjithë shqiptarët mezi presin ta shohin sërish në ring kampionin.

Dueli i tij do të transmetohet në Sky dhe për Markun është një ëndërr e realizuar. Nga ana tjetër ai ka befasuar me shmangien që i ka bërë “fiksimit” të tij Conor Benn, të cilin e ka sfiduar thuasje pas çdo ndeshjeje.

“Kam parë në Sky që kur isha fëmijë, kur ndiqja duele të mëdha në Greqi. Tani do të jem edhe unë në këtë platformë. Kur mendoj për këtë, është si një ëndërr. Deri në fund të vitit të ardhshëm shpresoj të kem një titull të madh në belin tim.

Mendoj se jam katër luftime të mira larg kësaj, katër luftime me boksierët kryesorë, emra të mirë. Djali i Nigel Benn, Conor, nuk më do askund pranë tij, ndaj ai nuk është objektivi im”, është shprehur së fundmi në një intervistë Florian Marku. / abcnews.al