Flamurtari nis përgatitjet për sezonin e ri

schedule14:59 - 15 Gusht, 2019

schedule 14:59 - 15 Gusht, 2019

Skuadra e Flamurtari ka nisur zyrtarisht fazën përgatitore. Vlonjatët janë stërvitur nën urdhrat e trajnerit Dritan Sadedini i cili ka pasuar në detyrë të larguarin Gerd Haxhiu.

Flamurtari ka nisur zyrtarisht fazën përgatitore edhe pse më shumë vonesë. Skuadra vlonjate do të drejtohet nga trajneri Dritan Sadedini pas largimit të Gerd Haxhiut.

Flamurtari ka kryer stërvitjen e parë nën urdhrat e trajnerit të ri ndërkohë që ndihmës do të jetë Edmond Liçaj. Në seancën e parë stërvitore mbizotëruan futbollistët e rinj ndërkohë që ishin prezentë edhe Sukaj, Deliaj dhe Ardit Hoxhaj, i afruar tek vlonjatët në këtë merkato.

Me skuadrën do të bashkohen edhe Veliu, Gocaj, Vatnikaj, Bajraktareviç dhe Ribaj. Skuadra e Flamurtarit pritet të ndërhyjë në merkato për të nënshkruar me një portieri ku emri më i lakuar është Nurkoviç pasi aktualisht skuadra është stërvitur vetëm me të riun Bushi.

Vlonjatët janë skuadra që ka nisur më vonë përgatitjet se çdo klub tjetër në Shqipëri ndërkohë që sfida e parë e kampionatit do të zhvillohet vetëm javën e ardhshme.

Administratori i skuadrës, Idrizi, ka konfirmuar Sadedinin për edicionin e ardhshëm dhe nuk synohet afrimi i një tjetër trajneri. Sa i përket largimit të trajnerit Haxhiu dhe drejtorit Pollozhani mësohet se palët kanë patur mosmarrëveshje lidhur me merkaton./ABC News Albania 24/7